• DOLAR
  $1.236,8500
 • EURO
  $0,2499
 • ALTIN
  $29.880,0000
 • BIST
  $122,2400
ÇOK FAZLA ŞEKER TÜKETTİĞİNİZİN 9 İŞARETİ

ÇOK FAZLA ŞEKER TÜKETTİĞİNİZİN 9 İŞARETİ

ÇOK FAZLA ŞEKER TÜKETTİĞİNİZİN 9 İŞARETİ…

Hepimiz yediklerimizin tadının daha iyi olmasını sağlamak için birçok şeye şeker eklediğimiz için suçluyuz, ama masum bir zevk gibi görünen bu eylemimiz vücudumuza çok fazla şeker girdiğinde ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Neyse ki, sistemimiz bu çizgiyi aştığımızda bize çok açık işaretler verir ve kendimizi sağlık sorunlarından korumak için bunu yapmayı derhal durdurmamız gerektiğini anlarız.

Temel olarak, çok fazla şeker tüketimi sonucu meydana gelen tüm bu karmaşık biyokimyasal süreçler, kas ağrıları, eklemlerde sertleşme ve şişkinlikle sonuçlanır.
Şeker oranı yüksek gıdalar, herhangi bir yararlı besin içermediğinden tam olarak doygunluk hissi vermez, bu yüzden henüz yarım saat önce kocaman, lezzetli ve bol şeker içeren bir muffin yemiş olsanız da tekrar acıkırsınız. Tatlı şeyler yediğinizde pankreas, hücrelere glikoz temin etmek için insülin salgılar, bu da size bir anda enerji verir. Ancak döngü sona erdiğinde, enerji seviyeniz tekrar düşer, çünkü vücudunuz daha fazla şeker ister. Ve bu enerji seviyesini yüksek tutmak için, hiç bitmeyen bir aşırı şekerle beslenme döngüsü başlatabilir.

Düzgün bir şekilde fırçalanmadıysa, yiyecek artıkları dişlerinizde plak oluşturur; bu da dişin sert emaye yüzeyini aşındırarak küçük oyuklara sebep olur. Her zaman dişlerinizi iyice fırçaladığınızdan ve diş ipi kullandığınızdan emin olun, antibakteriyel gargaralar kullanın ve düzenli olarak diş hekiminizi ziyaret edin.

Şişkinlik, ne yediğinizle ve vücudunuzun onu nasıl sindirebileceğiyle doğrudan bağlantılıdır. Şeker ince bağırsak içinde emilmezse (ki çok fazla varsa hepsi zaten emilmeyecektir), genellikle gaza sebep olan bakterilerin yaptığı gibi kalın bağırsağa nüfuz eder.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?