• DOLAR
  $1.342,4000
 • EURO
  $0,2680
 • ALTIN
  $32.388,0000
 • BIST
  $134,6400
Dünyanın En Disiplinli 10 Ordusu

Dünyanın En Disiplinli 10 Ordusu

Dünyanın En Disiplinli 10 Ordusu…

Ülkelerin sahip olduğu ordular her geçen gün gelişmekte. Her ülke ordusunu geliştiriyor ve her türlü plan için hazır tutuyor. Bazı ülkelerde ordu ve asker kavramı çok önemli olduğundan disiplin her zaman ön planda. Askerlik yapmış insanlardan da duyabileceğiniz gibi disiplin askeriyede neredeyse her şey. İşte dünya genelinde en disiplinli ordulara sahip ülkeler.

Çin Halk Kurtuluş Ordusu
Çin Halk Kurtuluş Ordusu dünyanın en büyük ve disiplinli ordularından birisidir. Çin Halk Kurtuluş Ordusu personel bakımından dünyada birincidir. Bunun nedeni ise Çin nüfusunun büyüklüğü.

– Rus Ordusu
Rus ordusu dünyanın en büyük ve güçlü ordularından biridir. 770 binden fazla personeli bulunur. Ordu içerisinde askerlere verilen ağır cezalar bilinmektedir.

– Hindistan Ordusu
Hindistan Ordusunda verilen eğitimler ordunun disiplinini bizlere rahatca gösterebiliyor. Ordudaki askerler her gün 10 kilometrelik yolu koşmak zorundalar. Bu büyük hindistan nüfusunu askeri anlamda eğitmek ve orduyu güçlendirmek için yapılan eğitimlerden sadece birisi.

– Kuzey Kore Ordusu
Aslında Kuzey Koredeki bir çok insan çok sıkı ve disiplinli yaşamakta. Ülke içerisinde ordu başta olmak üzere sivil halk kurallara uymak zorunda. Kuzey Koredeki yaşam koşulları düşük olduğundan bir çok insan açlık sınırında yaşamakta.

– Güney Kore Ordusu
Kanunlara göre Güney Koredeki yetişkin erkeklerin sağlıklı olanları Güney Kore ordusuna hizmet etmelidir. Buda ülkede askerlik yapak insanların 21 ay boyunca ailelerinden ve arkadaşlarından ayrı kalmasına neden olur.

– Amerika Ordusu
Amerika yaptığı stratejik hamleler ile ordusuna önem veren bir diğer ülke. Ordu içerisinde ki askerler disiplinli olmaları için düzenli eğitimler alıyor.

– Pakistan Ordusu
Pakistan Ordusu 16 yaşından büyük ve gönüllü olan adayları personel olarak alıyor. Fakat bu adayların 18 yaşından önce savaş alanlarına girmesi yasak.

– Japon Ulusal Savunma Gücü
Japonya 1954’te imzaladığı anlaşma sonucu ülkesinde sadece savunma amaçlı askeri güç bulundurabiliyor. Yani ülkedeki askerler sadece savunma amaçlı kurulan Japon Ulusal Savuna Gücü askerleridir. Fakat her ne kadar savunma amaçlı bir orduda olsa Japonlar sahip oldukları askerler ve kültürleri ile ordu içerisinde oldukça disiplinli ve planlıdır.

– Kenya Savunma Kuvvetleri
Kenya Savunma Kuvvetlerinde ki askerler çok disiplinli olmaları ve üstlerine karşı sadık olmalarıyla bilinir. Bunun sebeplerindne biri ordudaki askerlerin oldukça sıkı cezalar almalarıdır.

– TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ
Ordumuz devletimize dıştan gelebilecek her türlü tehdide karşı ülkemizi savunmaktadır. Anayasadan yaptırım gücü alır. Kara, Deniz ve Hava olmak üzere üç kuvvetten oluşmaktadır. Ayrıca Özel Kuvvetler Komutanlığı yani Bordo Bereliler olarak yaklaşık 45 bin askerin olduğu kolordumuz bulunmaktadır. Burada görev yapan askerler özel olarak seçilmektedir ve yüksek disiplin ve denetim altında çalışırlar. Dünya Özel Kuvvetler şampiyonasında 20 ülke arasında birinci olmuşlardı. Eğitim sürelerinde zorlu doğa koşullarına yaşamaya adapte olurlar. Aldıkları sert, sıkı ve disiplinli eğitim ile her koşula uygun olarak metan ve fiziksel olarak dayanıklıdırlar. Disiplin türk askeri için oldukça önemlidir. Ordumuzun yaptığı görevlerde disiplin, sıkı çalışma ve akıl ön plandadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?