• DOLAR
  $1.435,5300
 • EURO
  $0,2782
 • ALTIN
  $33.250,0000
 • BIST
  $145,4400
Geleceğin En Ürkütücü Askeri Teknolojileri

Geleceğin En Ürkütücü Askeri Teknolojileri

Geleceğin En Ürkütücü Askeri Teknolojileri….

Teknoloji hızla gelişirken Askeri alandada yeni icatlar durmuyor.Devletlerin büyük yatırımlar yaptığı askeri silahlar ve ordu teknolojileri çok farklı boyutlarda.

Robotic Mule
Boston Dynamics adlı firmanın temellerini attığı Robotic Mule bir çeşit kendi dengesini koruyabilen ve değişik yüzey eğimlerinde dengesi bozulduktan sonra yüzeye göre dengesini yeniden oluşturan bir robot.Bu robot Amerikan ordusu için yapılmaktadır.

Elektromanyetik Railgun Silahı
İlk kez Amerikada test edilen bu elektromanytetik raylı sistemli silah merisini sesten 7 kat daha hızlı olarak hedefine yolluyor.

Miniature Batplane
Dışarıdan bir yarasaya benzeyen bu minyatür yarasa isimli ufak robotun içerisinde radar,kamera,sensör ve bir çok özellike bulunmakta.Bir çok farklı amaç için kullanılan bu robot oldukça kullanışlı.

Nanoteknoloji
Nanoteknoloji askeri kayıpların en aza indirgenmesi için kullanılmak istenmekte.Savaş meydanındaki yaralı askere ait tüm bilgilerin kablosuz olarak merkeze bildirilmesini sağlayan bu teknoloji gerektiğinde kısa süre içerisinde gerekli müdahalenin yapılmasına olanak sağlayacak ve hatta kalbi duran askere kalp masaj yaparak onu hayata geri döndürebilecektir. Nanoteknoloji üniforma gerektiğinde çok sert bir zırha dönüşebileceği gibi, askerin ihtiyacı olacak enerjiyide güneşten sağlayacaktır.

Uydu Kinetik Bombardımanı
Uydulara mızrak şeklinde bir şarjör takılarak yapılan bir silah çeşididir. Mızrak ateşlenip atmosferden bozulmadan yere ulaştığında oluşturduğu kinetik enerji, bir nükleer bombadan daha güçlü olacaktır. Kullanımı tam anlamıyla illegaldir. Fakat bazı ülkelerin uydularını koruma adı altında bu mızrakların kullanıldığı söylenmektedir.

Lazer Silahları
Birden fazla hedefi vurmak için ışığın hızını ve gücünü kullanan Lazer silahları uzun süredir geliştirilmekte.Yapımı pahalıdır ve şu an geliştirilen prototiplerinin boyutu çok büyüktür.Şuanki mevcut lazer sistemleri çok büyük olduğundan savaş uçaklarına bağlanılamıyor.İlerleyen yıllarda boyutu küçültüldüğünde bu silah aktif olarak kullanılabilir.

Optik Kamuflaj
Basit olarak üzerine giyen kişinin görünmez olmasını sağlayan bu kamuflaj Japon bilim adamları tarafından geliştirilmekte.Üzerindeki yansıtıcı materyaller sayesinde etrafındaki görüntüyü üzerine taşıyan sistem giyen kişiyi görünmez yapmakta.Bu yönteme göre üretilen giysilerin sırtında yer alan bir mercek sayesinde arka plan algılanıyor ve kıyafetin ön tarafına aktarılıyor. Bu yolla giysiyi giyen kişi sanki şeffafmışçasına arka plana karışabiliyor. Bu yöntemin askeri anlamda kamuflaj olarak kullanılmasının yanında, başka iş kollarında da yararlı olabileceği düşünülüyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?